УБЈЕДЉИВ ПОРАЗ „ВАРДЕ“ У БАЊА ЛУЦИ

БАЊА ЛУКА –У 16. колу Прве лиге Републике Српске, кошаркаши „Варде ХЕ“ Вишеград поражени су вечерас у Бања Луци, од домаћина екипе „Студента“, убједљивим резултатом 84:58 (14:20, 22:16, 23:15, 23:9).

Вишеграђани су вечерас упркос добром старту и вођству у првој четвртини, уписали четврти везани пораз у лиги. „Варда“ је имала предност од седам поена на три минуте пред одлазак у свлачионице код резултата 33:26. Ипак, бањалучани су изједначили, и на одмор се отишло код резултата 36:36.

У другом полувремену екипа „Студента“ је кренула доминатно, водили су 19:4, а на крају треће четвртине резултат је био 61:49 у њихову корист. Посљедњу четвртину, „Варда“ није стигла велику предност и  бањалучани су уписали нову побједу.

Најефикаснији у побједничкој екипи био је Андреј Томић са 25 поена и 10 скокова, док је у „Варди“ Гојко Суџум постигао 14 поена, 11 скокова и једну асистенцију.

КК „СТУДЕНТ“ БАЊА ЛУКА – КК „ВАРДА ХЕ“ ВИШЕГРАД (14:20, 22:16, 23:15, 23:9).

СТУДЕНТ: Рајковић 11, Писић, Цумбо 7, Кнежевић, Лукић 7, Комненовић 3, Милаш, П. Лончар 8, Јокић, С. Лончар 13, Томић 25, Давидовић 10.

ВАРДА ХЕ: Пековић 10, Марковић, Тасић 2, Нешковић 4, Шимшић, Којић, Јаворац, Суџум 14, Росић, Ивановић 14, Тубић, Станимировић 14.