„СЛАВИЈА“ БОЉА ОД „ВАРДЕ“КОД КУЋЕ

Екипа „Варде ХЕ“ из Вишеграда поражена је синоћ у Источном Сарајеву од домаће екипе „Славије 1996“, резултатом 74:72 (24:25, 22:15, 22:17, 6:15.).

Вишеграђани су вечерас уписали први пораз у 2017. години. Екипа је у Источно Сарајево отпутовала ослабљена, без капитена Немање Станимировића. „Варда“ је одиграла солидно прву четвртину, и завршила је једним поеном испред домаћина. Екипа „Славије“ кренула је добро у наставку и није дозволила гостима вођство. Највећу предсност имали су крајем треће четвртине када су водили 13 поена разлике. Двије минуте пред крај утакмице резулат је био 74:72, и до краја се није мијењао.

Код „Славије“ доминирао је Александар Ашанин који је постигао 20 поена, и уз то 11 скокова и двије асистенције. Невен Дамјановић је постигао 15 поена, четири скока и три асистенције.

У екипи „Варде“ одличну партију пружио је Вук Пековић, постигавши 26 поена, три скока и седам асистенција. Гојко Суџум је постигао 12, 13 скокова, и једну асистенцију.

КК „СЛАВИЈА 1996“ ИСТОЧНО САРАЈЕВО – КК „ВАРДА ХЕ“ ВИШЕГРАД74:72 (24:25, 22:15, 22:17, 6:15.).

СЛАВИЈА: Шушић 10, Његовановић 5, Елез, Павловић 4, Бошковић, Мацан 8, Ашанин 20, Биберџић, Дамјановић 15, Симанић, Васковић 6, Пинић 6.

ВАРДА: Марковић, Тасић 9, Нешковић, Којић 12, Пековић 26, Суџум 12, Росић, Ивановић 13, Фргања.