ДРУГА УЗАСТОПНА ПОБЈЕДА ВИШЕГРАЂАНА

БАЊА ЛУКА – Кошаркаши „Варде ХЕ“ из Вишеграда побиједили су вечерас у Бањалуци домаћина, екипу „Борца“ резултатом 69:82(20:20, 23:23, 15:18, 11:21) у оквиру 20. кола Прве лиге Републике Српске.

Након тријумфа у прошлом колу, над екипом „Рудара 2015“ из Угљевика, Вишеграђани су уписали новуузастопну побједу.У првом полувремену, екипе су биле изједначене, а на одмор се отишло код резултата 43:43. У трећој четвртини добро је кренула „Варда“, а посебно се истакао капитен Станимировић, који је постигаоседам поена и имао један скок у нападу за 60 секунди. Резултат на крају треће четвртине био је 61:58 за вишеградску екипу. Четврта четвртина је у потпуности припала гостима. У прве три минуте, Вишеграђани постижу осам поенаи воде 11 разлике. Бањалучани нису могли зауставити капитена Станимировић и Пековића, који су до краја посљедње четвртине заједно постигли укупно 14 поена.

Најзаслужнији за побједу код Вишеграђана био је њихов капитен Немања Станимировић са 21 поеном, 12 скокова и двије асистенције. Двоцифрени су били Вук Пековић са 21, и Гојко Суџум са постигнутих 20 поена. На другој страни Дејан Барбарез је постигао 16, а Небојша Николић 13 и Вања Самарџија 10 поена.

Послије ове утакмице Вишеграђани ће заузети девету позицију на табели Прве лиге РС.

ОКК „БОРАЦ“ БАЊА ЛУКА – КК „ВАРДА ХЕ“ ВИШЕГРАД69:82(20:20, 23:23, 15:18, 11:21).

БОРАЦ: Трамошљика, Вукотић 5, Раца 2, Николић 13, Тодоровац 8, Аничић, Сувара, Барбарез 16, Путник 7, Ћулум, Самарџија 10, Пуцар 8.

ВАРДА: Пековић 21, Марковић, Тасић 5, Којић 3, Суџум 20, Росић, Ивановић 6, Фргања 6, Тубић, Станимировић 21.