„ДРИНА ХЕ“ – „НАПРЕДАК“ 2 : 2 (видео)

ВИШЕГРАД – Фаворит у утакмици 25. кола Друге лиге Републике Српске , група Исток „Напредак“ из Доњег Шепка успио је да на гостујућем терену против „Дрине ХЕ“ из Вишеграда избори нерјешен резултати и један бод.

Коначан резултат у доброј, занимљивој и узбудљивој  игри између прве и претпоследње екипе на табели био је 2 : 2.

У првом полувремену приказана је изједначена игра да би у другом „Дрина ХЕ“ преузела иницијативу али то јој није било довољно да дође до жељене побједе.

Тренер домаћег тима Бранислав Мутлак истакао је да то била права првенствена утакмица између двије квалитетне екипе.

„ Ми смо два пута јурили предност и исто толико пута   смо је стизали. Створили и смо и три веома добре шансе али нисмо успјели  да дамо одлучујући гол“ рекао је Мутлак и додао да је ипак задовољан једним бодом  који даје наду  да ће вишеградски фудбалери  у преосталих пет кола успјети да изборе останак у Другој лиги РС.

И тренер „Напретка Миодраг Јевтић је задовољан приказаним квалитетом игре.

„Утакмица је била динамична са добром игром, доста шанси  и четири гола.  Истичем да је суђење било одлично а домаћи тим изузетно коректан  и ови спортски догађаји могу само да унаприједе фудбал и фудбалску игру“, навео је Јевтић.

Узбуђења на утакмици почела су аутоголом Марковића у 15 да би Јовановић изједначио у 23 минуту.

Гости поново воде са 2 :1 голом Јевтића  у 28 а изједначење је уследило опет поготком Јовановића у 36 минуту.

„Дрина ХЕ“, послије ове утакмице  има 24 бода и остала је на 15 мјесту.

У следећем колу Вишеграђани гостују у Броцу код екипе „Јединства“.