„ ДРИНА ХЕ“ – „МЛАДОСТ“ 5 : 1

ВИШЕГРАД – У утакмици 27. кола Друге лиге Републике Српске – група „Исток“, екипа „Дрине ХЕ“ из Вишеграда убједљиво је побиједила на свом терену тим „Младости“ уз Богутовог Села, резултатом 5:1.

Вишеградски фудбалери на тешком и расквашеном терену, доминирали су цијелим током утакмице, наметали свој стил игре, и решетали мрежу противника.

Играч утакмице био је Далибор Дамјановић из „Дрине ХЕ“, који је постигао три гола. Поред Дамјановића, стријелци су били Окука и Јовановић у домаћем, и Цвијић у гостујућем тиму.

„Честитао бих момцимана једном правом залагању, који су играли од прве до 90 минуте против екипе „Младости“. Овом побједом смо ријешили питање опстанка „Дрине ХЕ“ у друголигашком друштву“, рекао је тренер вишеградске екипе Бранислав Мутлак.

Тренер гостију Борис Панић рекао да су домаћи заслужено побиједили, те додао да је због повреда и  обавеза у његовом тиму фалило шест стандардних играча.

„У тиму су играла и три кадета од 17 година. Био је тежак терен, а било је доста воде те није се могла показати било каква игра“, истакао је Панић.

Побједа „Дрине ХЕ“ три кола прије краја лиге, значајна је за Вишеграђане и за њихов опстанак у Другој лиги РС – група „Исток“.

Вишеградски тим се тренутно налази на 14. мјесту на табели са освојених 27 бодова.

ФК “ДРИНА ХЕ” ВИШЕГРАД – ФК “МЛАДОСТ” БОГУТОВО СЕЛО 5:1 (3:1).

Стријелци: Дамјановић у 10, 32, 52, Окука у 13. и Јовановић у 90+1. минуту за „Дрину“, Цвијић у 19. за Младост.

Стадион: Градски стадион;Гледалаца: 20;Судија: Бојан Пејић (Соколац); Помоћници: Душан Тадић (Пале) и Давор Вукашиновић (Рогатица); Жути картони: Игор Мијатовић (Младост) у 29, и Слободан Јевђевић (Дрина) у 80. минуту.

ДРИНА ХЕ: Говедарица, Секулић, Бојат, Божић, Дамјановић, Окука (од 83. минута, Миловановић), Д. Нинковић, (од 65. мин. Томић), Јовановић, Јевђевић (од 80. мин. Мучибабић), Миловић, Мирковић.

МЛАДОСТ: Ђокић, Симић, Грујичић (од 59. мин. Гајић), Мијатовић, Лазаревић, Јовановић, Стевановић, Маринковић, Терзић, Цвијић, Божић.