ДВА ГОЛА ГУЗИНЕ ЗА НАСТАВАК ДОМИНАЦИЈЕ „БОРЦА“

ГРАДИШКА – У шестом колу Лиге за првака, фудбалери „Борца“ из Бања Луке, побиједили су јуче у Градишци екипу „Козаре“, резултатом 2:3.

Бањалучани су у овај меч ушли растерећено, јер су фудбалери Вулета Тривуновића пет кола прије краја, освојили Прву лиги Републике Српске и обезбједили себи мјесто у Премијер лиги Босне и Херцеговине сљедеће године.

Прије ове утакмице екипа из Бања Луке је везала 24 утакмице без пораза, 20 побједа и четири ремија.

„Козара“ је у овом мечу повела прва у 53 минуту, голом Мајданца. Прослава није дуго трајала. У 60 минуту на сцену је ступио Вишеграђанин Гедеон Гузина, који је поравнао резултат на 1:1. Домаћи послије седам минута поново долазе у вођство преко Глишића.

Минута је 82, а Гузина постиже још један погодак, резултат је 2:2. Гол за побједу и нова три бода за екипу из Бања Луке, постиже резервиста Кунић у 89 минуту.

„Била је добра утакмица са доста голова. На крају смо ипак ми побиједили иако смо губили два пута. Драго ми је због постигнутих голова, и надам се да ћу наставити у овом ритму“, изјавио је Вишеграђанин.

Гузина је ове сезоне, укључујући сва такмичњеа,у црвено-плавом дресу наступио у 24 меча, постигао три поготка и уписао двије асистенције.

У наредном колу, Бањалучани ће на свом терену, дочакати екипу „Подриња“ из Јање.