„ВАРДА“ ПОБИЈЕДИЛА КОЗАРУ

ВИШЕГРАД – Екипа „Варде ХЕ“ из Вишеграда побиједила је екипу „Козаре“ из Градишке, резултатом 77:61.

Вишеграђани су били убједљиви у првој утакмици у 2017. години. Највеће вођство „Варда“ је имала пред сам крај првог полувремена кад су водили 20 разлике. Гости, које ове сезоне предводи бивши „Вардин“ омладинац Далибор Илић, смањили су разлику од два коша два минута пред крај треће четвртине код резултата 49:47. Један од најефикаснији играча „Варде“ ове сезоне Гојко Суџум, постиже битне поене за своју екипу, и домаћи су поново у вођству. Средином четврте четвртине „Варда“ има високу предност код резултата 63:49. Вишеграђани нису дозволили пад концентрације као у трећој четвртини, већ су поенима Пековића, Ивановића и Суџума успјешно првели крај утакмице.

Најефикаснији у екипи „Варде ХЕ“ је био Гојко Суџум са дабл-дабл учинком од 31 поен, 13 скокова, а додао је на то још једну асистенцију. Добру партију су пружили и Стефан Ивановић 17 поена, пет скокова и двије асистенције и капитен екипе Немања Станимировић 10 поена, пет скокова и двије асистенције.

Код гостију, Далибор Илић имао је дабл-дабл учинак 21 поен, 11 скокова, и још двије асистенције.

После ове утакмице, „Варда ХЕ“ се налази на шестом мјесту, док је екипа „Козаре“ на 12. позицији табеле Прве лиге РС.

КК „ВАРДА ХЕ“ ВИШЕГРАД – КК „КОЗАРА“ ГРАДИШКА 77:61 (25:14, 16:10, 10:23, 26:14)

ВАРДА: Марковић, Тасић 2, Нешковић, Којић 4, Пековић 8, Суџум 31, Росић, Ивановић 17, Фргања 5, Станимировић 10.

КОЗАРА: Обрадовић 7, Дамјановић 6, Блесић 6, Петковић 2, Илић 21, Лакић 9, Вуковић 5, Згоњанин, Цветић 2, Чечавац, Радосављевић 3.